Для них війна вже закінчилась

17.10.13

14 жовтня 2013 року в с. Мар’янівка  Мар’янівської сільської ради відбулась непересічна подія,  котра знову повернула всіх  присутніх в складні часи  Великої Вітчизняної війни 1941 – 1945 років.

            В цей день жителі прийшли віддати останню шану бійцям, які так і не повернулися додому, а залишились на  полі страшних боїв, під час визволення Мар’янівки  в січні – березні   1944 року, останки яких було знайдено майже через 70 років після закінчення тої жахливої війни.

             В останню путь загиблих бійців приїхали провести солдати та офіцери військової частини спеціального призначення А0680 з м. Кіровоград, склавши  почесну варту біля труни з останками, а    військовий оркестр грав ім. в останнє, супроводжуючи поминальну ходу та біля братської могили.

 

 

Проводжали загиблих в  останню путь більше ніж 300 чоловік:  і працівники господарств та установ підвідомчої території   нашої сільської ради, і всі учні Мар’янівської ЗШ, від найменших до найстарших, і , навіть,  делегація вчителів та учнів Великовисківської ЗШ, також приїхала віддати данину тим, хто відвойовував наш спокій,  поклавши квіти на їхню могилу. Багато односельчан з навколишніх сіл також прийшли вшанувати пам’ять загиблих, були і ті, хто взагалі ніколи не брав участі в загально сільських заходах, що підтверджувало факт святої  і непорушної  поваги до пам’яті про людей та  подій тієї важкої війни.  

Під час церемонії поховання, окрім військових почестей, біля меморіалу братської могили був проведений  мітинг   та православний християнський обряд за померлими.

На мітингу,  полеглих бійців пом’янули хвилиною мовчання, відгримів військовий салют ,  багато теплого та доброго сказали в своїх промовах , виступаючи на мітингу, сільський голова О.Тененика, активіст – пошуковець, депутат сільської ради Колесник В.Г., голова Кіровоградської організації « Пам’ять» Федченко П.П. та учні місцевої загальноосвітньої школи,  після чого останки бійців було віддано землі і в останній раз свої почесті віддала загиблим бійцям стройова група військової частини спецпризначення, пройшовши урочистим маршем.

Як годиться  за православним звичаєм,  церемонію поховання непохованих останків завершили поминальним обідом, який організував голова  ПАТ « Мар’янівське» Сосоновський І.М..

Ну, що ж, для цих солдат війна вже закінчилась. І нехай їхні імена нам не відомі, але ми, живі, завдяки їм, зробили те, що мали зробити.

Хай їхні душі нарешті знайдуть спокій і хай земля їм буде пухом.